Przedszkole nr 15 „Mali Przyrodnicy" w Koninie położone jest w centrum V osiedla w otoczeniu dużego i bogatego w zieleń ogrodu, w którym znajduje się bezpieczny sprzęt do zabaw. W przestronnym, parterowym budynku, pozbawionym barier architektonicznych zapewniamy dzieciom bardzo dobre warunki lokalowe. Swój czas spędzają bowiem w przestronnych i świetnie wyposażonych salach, a każda z nich posiada oddzielną łazienkę dostosowaną do potrzeb danej grupy wiekowej.  

W przedszkolu funkcjonują 4 oddziały dla 100 dzieci, którym zapewniamy doskonałą opiekę dzięki wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej. Nauczycielki stosują nowatorskie metody  nauczania i formy dostosowane do możliwości rozwoju każdego dziecka. Systematycznie doskonalą one swój warsztat pracy poprzez udział w kursach i szkoleniach, zapewniając w ten sposób dzieciom edukację na wysokim poziomie. Jesteśmy przedszkolem bezpiecznym, w którym potrzeby dziecka są stawiane na pierwszym miejscu.

Cenimy sobie także współpracę z rodzicami, którzy dzielą się z nami swoimi spostrzeżeniami i pomysłami. Pomagamy naszym wychowankom rozwijać umiejętności i zdolności poprzez udział w różnego rodzaju kołach zainteresowań, które istnieją w naszej placówce. Są to m.in. koło teatralne, kółko taneczne czy kółko fotograficzne. Dzieci biorą udział w lokalnych i ogólnopolskich konkursach, chodzą na basen, regularnie organizujemy dla nich przedstawienia muzyczne, teatralne, prelekcje z różnymi grupami zawodowymi czy wyjścia do kina. Współpracujemy ze szkolnymi bibliotekami, Muzeum Okręgowym w Koninie, Państwową Strażą Pożarną w Koninie, Komendą Miejską Policji w Koninie czy Miejskim Domem Kultury. Dzieci uczą się udzielania pierwszej pomocy, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia czy jak dbać o higienę.

Co roku staramy się dokładać do naszej oferty nowe zajęcia, w których dziecko może brać udział na miejscu bez potrzeby wożenia go do innych placówek. W naszym przedszkolu realizowane są także lekcje języka angielskiego, rytmika, zajęcia i zabawy logopedyczne, zabawy sportowe i religia. Dzieci często jeżdżą na wycieczki oraz prowadzą obserwacje przyrodnicze. Nie brakuje także uroczystości przedszkolnych, z których wymienić należy festyny rodzinne, bal karnawałowy, bal walentynkowy, dzień dyni, dzień pluszowego misia czy dzień kredki. Dzieci u nas nie mają czasu na nudę!

Dbamy także o to, by nasze przedszkolaki zdrowo się odżywiały. Posiłki przygotowywane są na miejscu z należytą starannością. Przestrzegamy wszelkich norm kalorycznych i używamy tylko sprawdzonych produktów. Zapewniamy także żywienie dzieci na dietach wg zaleceń lekarskich. Kształtujemy u dzieci postawy prozdrowotne i proekologiczne. Posiadamy szereg certyfikatów m.in.  certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury” , certyfikat "Pastusiowego przedszkola" Akademii Aquafresh, "Dzieciaki Mleczaki " czy „Radosne Przedszkole”. Otrzymaliśmy także tytuł Szkoły Odkrywców Talentów. 

Od 1 września 2016 r. funkcję dyrektora pełni mgr Aneta Zarębska.