Katecheza: Dziękujemy Bogu za odpoczynek

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Kochane dzieci zapraszam Was do ostatniej wspólnej modlitwy w tym roku szkolnym.

Dzisiaj spotykamy się po raz ostatni przed wakacjami. To czas który kojarzy nam się z odpoczynkiem i wyjazdami. Przed każdym wyjazdem rodzice pakują w różne torby, walizki, plecaki wiele rzeczy. Do wakacji powinniśmy się dobrze przygotować. Jestem ciekawa co zawsze wy pakujecie do swoich plecaków kiedy wyjeżdżacie na wycieczkę….?

Wakacje to czas odpoczynku, zabaw, zwiedzania ciekawych miejsc. Nie możemy jednak zapominać o Jezusie, dlatego wśród przedmiotów przydatnych podczas wakacji powinien znaleźć się różaniec i modlitewnik.

W ciągu całego roku szkolnego spotykaliśmy się razem, rozmawialiśmy o Jezusie. On był z nami, mówił do nas.  Gdzie będziemy mogli Go spotkać podczas wakacji? Z Jezusem możemy spotykać się wszędzie: w górach, w lesie, na łące, w parku, nad wodą, Jezus chce, abyśmy byli szczęśliwi, Pragnie, abyśmy się cieszyli słońcem, ciepłą wodą, śpiewem ptaków, kwiatami na łące i drzewami w lesie. Chce spotkać się z każdym z nas nie tylko w tych miejscach. Jest jedno miejsce bardzo szczególne, wyjątkowe – Kościół. Jezus czeka na spotkanie z nami. Gdy z Nim rozmawiamy, okazujemy Mu swoją miłość. W sposób szczególny czynimy tak podczas Mszy Świętej. Jezus bardzo lubił spotykać się z dziećmi. Posłuchajcie, co robił, gdy przynoszono je do Niego.

Jezus błogosławi dzieci: Z Ewangelii św. Marka:

13 Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. 14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. 15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». 16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

  • Dlaczego rodzice przynosili dzieci do Jezusa?
  • Dlaczego uczniowie Jezusa nie zgadzali się, aby rodzice podawali dzieci do błogosławienia?
  • Jak zachowywał się Jezus, gdy widział dzieci?
  •  Gdzie dzisiaj możemy się spotkać z Jezusem? 
  • Gdzie możemy usłyszeć słowa Jezusa?

Rymowanka: „WAKACJE RADOŚNIE PRZEŻYWAMY I O BOGU PAMIĘTAMY” Kochane dzieci, życzę Wam radosnych wakacji, pełnych miłych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Niech Wasz Anioł Stróż ma was w opiece. Pozdrawiam Was serdecznie. ;)