Katecheza: Dzień Ojca

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Kochane dzieci zapraszam do wspólnej modlitwy słowami „Ojcze Nasz”

Dziś jest wyjątkowy dzień, na pewno wiecie jaki… ;) Dzień Taty. Każdy z nas zawdzięcza swoje życie mamie i tacie. Są to wyjątkowe osoby w naszym życiu. Pan Jezus, który chodził po ziemi również miał swoich rodziców, mamę Maryję i  opiekuna Józefa, którego na pewno kochał jak Ojca.

Nasze mamy, które są bardzo kochane uczą nas delikatności, troski, dbania o siebie nawzajem. Nasi tatusiowie oprócz tego, że wspierają mamusie w tych zadaniach to uczą nas jeszcze odwagi, dzięki nim się nie boimy kroczyć przez życie, chcemy spełniać marzenia. Oprócz ziemskiego tatusia, którego mamy, mamy jeszcze jednego, który mieszka w niebie. Przypomina nam właśnie o tym modlitwa „Ojcze Nasz”. Ten Ojciec, który mieszka w niebie to Pan Bóg. On dał początek całemu światu, dał również istnienie nam, obdarzając naszych rodziców tak silną miłością, która potrafi powołać do życia nowego człowieka. Nasz Bóg, tak jak nasz ziemski tata, troszczy się o nas, lęka kiedy dzieje się coś złego, zależy mu na nas. Tak bardzo nas ukochał, że nawet podarował nam Anioła Stróża, który ma zadanie nas strzec dzień i noc. Bardzo często rozmawiamy z naszymi tatusiami, spędzamy z nimi czas na zabawie. Z Panem Bogiem również można spędzać czas, tylko troszkę inaczej. Z naszym niebieskim Tatą możemy się spotykać codziennie na modlitwie czy to w domu czy w kościółku. Nie możemy o Nim zapominać. Rozmowa z Nim umożliwia nawiązanie relacji miłości, a kochając Boga kochamy innych ludzi, siebie nawzajem. Bo właśnie takiej bezinteresownej miłości uczy nas Pan Bóg. Dzisiaj kochane dzieci podziękujcie Panu Bogu w modlitwie za naszych Ojców.                                        W ramach dzisiejszego święta zachęcam Was do zaśpiewania piosenki „Nie boję się gdy ciemno jest” oraz pomalowania rysunku i obejrzenia ciekawej prezentacji.

https://www.youtube.com/watch?v=Xb6rOPW2Nno

https://view.genial.ly/5ec2a6414a81770d9df55136/presentation-kocham-swoich-rodzicow-2-wersja-dla-3-4-latkow?fbclid=IwAR0MC5BV_VayckKcnyo6ePvM7tcGoCv5hihRQGOeD0Wiem1aGFuWv0ruWtQ