Katecheza: Jestem kochanym dzieckiem Boga

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Zapraszam Was dzieci do wspólnej modlitwy. W modlitwie można rozmawiać z Bogiem. On nas uważnie słucha.

Zachęcam Was do zaśpiewania piosenki dobrze Wam znanej : "Dzieckiem Bożym Jestem Ja"

https://www.youtube.com/watch?v=PyUYbJV6r-g

Jesteśmy dziećmi Boga, który bardzo nas kocha. Kochają nas także nasi rodzice. 

Dzisiaj chce Wam pokazać kilka zdjęć, spójrzcie proszę:

  • Z czym Wam się kojarzą te przedmioty?

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. Pewnie większość z was go nie pamięta, bo byliście wtedy bardzo mali. Może macie w domu zdjęcia, które wam o tym przypominają. Od chwili chrztu wszyscy jesteśmy dziećmi Boga. Pomimo tego, że każdy z nas jest inny, to możemy Boga nazywać naszym Tatą. On jest zawsze przy nas i zna każdego z nas najlepiej. On każdego z nas stworzył i o każdego się troszczy. Wszystkie dzieci więc na całym świecie mają jednego Ojca - Boga. Wszyscy od momentu chrztu świętego jesteśmy dziećmi Bożymi. Wiemy, że Bóg - nasz Ojciec - bardzo nas kocha i pragnie naszego szczęścia.

  • Kto jest Ojcem wszystkich dzieci?
  • Od kiedy jesteśmy dziećmi Bożymi?

Zapraszam Was do nauki rymowanki, piosenki i do malowania. W ten sposób można wyrazić miłość do Boga ;)

Rymowanka: "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM, BO BÓG MNIE STWORZYŁ"

https://www.youtube.com/watch?v=Jiwqll_hBqc