Dnia  27.11. 2018r. dzieci z IV grupy udały się do Konińskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan i piraci”. Wspaniała gra aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie wprowadziła małych widzów w niesamowity baśniowy świat. Głównym bohaterem spektaklu był tytułowy Piotruś Pan, znakomity szermierz, chłopiec, który spędzał swoje dzieciństwo na wyspie Nibylandii. Wszystkie dzieci z zapartym tchem śledziły jego przygody i zmagania z odwiecznym wrogiem kapitanem Hakiem. W przedstawieniu wykorzystano wiele efektów specjalnych, oryginalną scenografię, barwne stroje, co znacznie podniosło atrakcyjność spektaklu, wprowadziło niezwykły nastrój i przyciągało uwagę dzieci. W trakcie przedstawienia mali widzowie spontanicznie reagowali na prezentowane na scenie sytuacje. Po powrocie do przedszkola dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami - aktywnie wypowiadały się na temat obejrzanego przedstawienia.