Grupa IV ŻABKI

Jesteśmy grupą dzieci 6 - letnich. Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole,  do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Podczas zajęć poznajemy litery, cyfry, uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy, uwielbiamy tańczyć i grać na instrumentach. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając  bajek. "Żabki" to radosne i ciekawe świata dzieciaki, są zgraną grupą, w której każdy czuje się ważny i potrzebny, a nauka sprawia im wiele przyjemności.

Zapisz

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  w naszym przedszkolu ogłoszono rodzinny konkurs plastyczny na „Aniołka Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło 30 prac. Wszystkie dostarczone Aniołki były przepiękne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.  Ze względu na atrakcyjność prac wszystkim uczestnikom przyznano  pierwsze miejsce. Laureaci otrzymali upominki oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za zaangażowanie.

17 grudnia odbyła się uroczystość choinkowa, której specjalnym gościem był Mikołaj. Dobrotliwy Staruszek, specjalnie dla przedszkolaków, przebył bardzo długą drogę z Laponii do Polski, aby wręczyć dzieciom prezenty. Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania Mikołaja: „Czy były grzeczne?”, „Czy słuchały rodziców i pań w przedszkolu?”. Jeszcze chętniej śpiewały piosenki, wykonywały układy taneczne jak również wystąpiły w inscenizacji "Nowy Rok i 12 miesięcy". Dziękujemy Mikołajowi za przybycie i wręczenie upominków przedszkolakom, a Radzie Rodziców za pomoc w ich przygotowaniu.

6 grudnia od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. Przychodzące dzieci witał Mikołaj i częstował cukierkami. Już w nocy chodził po przedszkolu czego dowodem był list pozostawiony do dzieci. A to był dopiero początek atrakcji jakie w tym dniu czekały naszych przedszkolaków. Każde dziecko włożyło na głowę charakterystyczną czerwoną czapkę, by było bardzo "mikołajkowo". Były konkursy, zabawy, zagadki i oczekiwanie....W końcu Mikołaj zawitał w naszej sali, przyniósł dla dzieci słodkie upominki. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

W grudniu bajkę pt. "Martynka i Gwiazdka" czytał dzieciom pan Adam, student I roku pedagogiki PWSZ w Koninie, który odbywał w naszym przedszkolu praktykę.

Udział Marysi w konkursie "Moja pasja to.....", zorganizowanym przez Przedszkole nr 16 w Koninie. Marysia za swój występ otrzymała wyróżnienie. MARYSIU GRATULUJEMY!!!