Hej Biedroneczki

Dzisiejsze zajęcia zaczniemy od zestawu zabaw ruchowych – potrzebna będzie plastikowa butelka. Ćwiczenia wykonujemy kilka razy.

- dziecko trzyma butelkę między kolanami, wykonuje skok obunóż w przód, w tył, w prawo, w lewo,
- dziecko staje prosto w lekkim rozkroku, przekłada butelkę z ręki do ręki nad głową, przed sobą, za sobą,
- dziecko rysuje butelką koła wokół głowy, wokół tułowia, wokół kolan – raz w jedną raz w drugą stronę

Po rozgrzewce ,,Odwiedzamy góry” – poproście rodziców o albumy o tematyce górskiej. Na podstawie ilustracji w albumach
.zwróćcie uwagę na cechy charakterystyczne krajobrazu górskiego, zwierzęta mieszkające w górach, tradycyjny strój regionalny mieszkańców gór. Zastanówcie się co można robić w górach podczas wakacji.

„Wycieczka w góry” Wasze zadanie polega na rozpoznawaniu po dotyku przedmiotów umieszczonych w worku (plecaku), poszerzamy wiedzę na temat przedmiotów potrzebnych podczas wyprawy w góry.
Rodzic pyta dziecko: Co należy zabrać na górską wycieczkę? Przynosi worek / plecak, w którym znajdują się różne przedmioty, w tym: lornetka, butelka wody, telefon komórkowy, kanapka, mapa, kompas. Zadaniem dziecka jest odgadnąć po dotyku, jakie przedmioty ukryto w plecaku, oraz ocenić, czy są one potrzebne podczas wyprawy w góry i dlaczego.

Pora na zabawę „Wakacyjny przewodnik” – zabawa doskonaląca percepcję słuchową i budująca zaufanie.
Dziecko jest wędrowcem, a rodzic– przewodnikiem. Wędrowiec ma zamknięte lub zawiązane oczy, a przewodnik za pomocą wybranego wcześniej instrumentu prowadzi go w określone miejsce przez salę. Przewodnik nie może dotykać wędrowca. Zamiast prowadzenia za pomocą dźwięków można prowadzić wędrowca słowami. Następnie zamiana ról.

Wiecie jakie powinny być wakacje w górach? Przede wszystkim bezpieczne, Obejrzyjcie filmik

https://www.youtube.com/watch…
Jak ubrać się na górską wędrówkę, Oto kilka wskazówek.
https://www.youtube.com/watch?v=A7G3ETe1-eY
Piosenka o tym jak przygotować się na wyjście w góry
https://www.youtube.com/watch?v=FDY3HNRUaeE
Czas na wykonanie pracy plastycznej.„Góry”.
Poproście rodziców o kartkę z kolorowej gazety – miesięcznika, najlepiej kolorową. Starajcie się wydzierać palcami kształt stożka. Następnie wszystkie wydarte stożki naklejcie na duży arkusz szarego papieru – powstają góry, na koniec dorysujcie elementy krajobrazu górskiego – zwierzęta, słońce, chmury, ludzi, rośliny.

Powodzenia!